لوازم استخر و تجهیزات موتورخانه


لوازم استخر

 

داشتن مناسب لوازم استخر برای داشتن استخری سالم و تمیز ضروری است. تنها با داشتن چند مورد الزامی از لوازم استخر، شما می توانید کارایی استخر خود را برای سال ها تضمین کنید. به چند مورد از لوازم استخر که به راحتی تهیه می شوند می پردازیم:

لوازم استخر

۱٫ پمپ استخر

پمپ استخری مهمترین بخش از لوازم استخر است. وجود پمپ برای به گردش آوردن آب استخر ضروری است. بدون پمپ تمام کثیفی ها و آلاینده ها در سطح آب باقی می مانند و آب راکد باقی می ماند که این وضعیت اصولا برای شنا کردن سالم و مناسب نیست. پمپ هایی که کارایی بالاتری نسبت به میزان انرژی مصرفی دارند، بسیار مقرون به صرفه تر از پمپ های قدیمی هستند.

۲٫ فیلتر

شناگران معمولا در معرض آلودگی های ثابت و همیشگی هستند که اطراف استخر را احاطه می کنند. فیلتر، سیستمی مکانیکی است که مسئول از بین بردن آلودگی های استخر شماست که در سلامت، امنیت و ظاهر آب شما نقش به سزایی دارد. تمام مردم جهان از فیلتر ها در استخر خود استفاده می کنند. آن ها با سیستم گردش آب و موتور در ارتباط هستند. انواع مختلفی از فیلتر ها وجود دارد: فیلتر شنی، فیلتر فشنگی و فیلتر سیلیسی. هر کدام از انواع فیلترها مزایا و معایب خود را دارند و باید بر اساس نیاز خود آن ها را انتخاب کنید.

۳٫ پوشش استخر

نصب یک پوشش استخر نیاز به کمی تلاش دارد، اما می تواند بسیار تاثیر گزار عمل کند. پوشش استخر نه تنها از استخر شما در برابر آلودگی ها و ناهنجاری های هوایی محافظت می کند، بلکه مانعی است برای جلوگیری از افتادن کودکان و حیوانات خانگی به درون آب.لوازم استخر

۴٫ تجهیزات پاکسازی

حتی با داشتن پمپ و فیلتر، شما باز به وسایلی دیگر برای پاکسازی آب استخر خود نیاز خواهید داشت. این وسایل به طور کلی به سه مورد تجزیه می شوند:

ساکشن، پمپ فشار و رباط تمیز کننده

ساکشن: آن ها از طریق شلنگی به اسکیمر متصل می شوند و با استفاده از مکش حاصل از فیلتراسیون چرک ها و کثیفی ها را از بین می برند. این نوع معمول ترین نوع پاکسازی است.

فشاری: پمپ های فشاری قدرتمند تر از ساکشن ها عمل می کنند. اکثر مدل ها با یک پمپ تقویت کننده ی دیگر عمل می کنند که نیازمند شلنگی متصل به دیواره استخر می باشند. این اتصالات و ارتباطات ممکن است کمی گران تمام شود، بنابراین اگر استخر شما از قبل این امکانات را ندارد، بهتر است از پمپ فشاری صرف نظر کنید.

رباط تمیز کننده: این رباط ها با برق کار می کنند و ممکن است گران قیمت باشند.لوازم استخر

۵٫ مواد شیمیایی

در حالی که پمپ، فیلتر و تجهیزات مخصوص پاکسازی بخش وسیعی از آب شما را تمیز می کنند، مواد شیمیایی در زدودن عوامل بیماری زا نقش حیاتی دارند. منظور از عوامل بیماری زا باکتری هایی است که موجب خارش پوست، سوزش چشم و آسیب به استخر می شوند. انواع مواد شیمیایی که شما نیاز خواهید داشت بسته به میزان استفاده شما از کلور، برومین و نمک متفاوت خواهد بود. از ترکیبات ساده ای که برای استخرهای شنا مورد استفاده قرار می گیرد می توان به کلور، مواد قلیایی و کلسیم اشاره کرد.لوازم استخر

۶٫ گرمگن استخری

با داشتن گرمکن استخری، برف و باران روز های سرد و ناهنجار، مانع شنا کردن و تفریح شما نخواهد شد. آب استخر شما همیشه گرم خواهد ماند و فرقی ندارد که در چه ماهی از سال هستید، همواره می توانید در کنار دوستان خود از شنا کردن لذت ببرید. گرمکن های استخری انواع مختلفی دارند که باید بسته به شرایط و میزان پولی که سرمایه گذاری خواهید کرد آن ها را انتخاب کنید.

استخرباما با تجربه ۱۰ ساله در زمینه ی اجرا و ساخت لوازم استخر،سونا و جکوزی و همچنین وارد کننده لوازم استخر میداس آلمان آماده خدمت رسانی به هموطنان گرامی می باشد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
لوازم استخر
Author Rating
51star1star1star1star1star