آزمایش شیمی سطح آب استخر

15 شهریور 1399
آزمایش شیمی سطح آب استخر

یکی از مهم ترین کارهایی که  به منظور مراقبت و رسیدگی یک استخر شنا باید انجام دهید، آزمایش آب استخر به صورت منظم است. 4 تست اصلی در این زمینه وجود دارد:

آزمایش PH

آزمایش سطح کلر

آزمایش سطح قلیا

آزمایش سختی کلسیم

در حالی که ممکن است غیر معمول به نظر برسد است که سطح شیمی آب برخی از استخر ها باید روزانه تنظیم شوند، توصیه می شود تا استخرهای  مسکونی هفته ای 1 تا 2 بار مورد بررسی قرار بگیرند تا پاکیزگی  و تمیزی آب خود را حفظ کنند.

نگرانی بسیاری از صاحبان استخر، دقت و صحت آزمایش آب آن ها است. انواع مختلفی از کیت های تست وجود دارد که می تواند به شما در این زمینه کمک کند، بنابراین بررسی دقیق این کیت ها قبل از انتخاب حائز اهمیت است.

نوارهای آزمایش

نوارهای آزمایش مطمئنا ارزان ترین، ساده ترین و سریع ترین روش برای آزمایش شیمی آب استخر شما هستند. به منظور استفاده از آن ها، شما به سادگی نوار آزمایش را درون استخر وارد می کنید و حدود 30 ثانیه آن را درون آب  می چرخانید. سپس تغییر رنگ موجود در نوار تست را با رنگ های موجود در راهنمای آن مقایسه می کنید. نحوه استفاده از نوارهای آزمایش بسیار ساده و آسان است و در عین حال از دقت و صراحت بسیار بالایی برخوردار نمی باشند.

آزمایش آب استخر

استفاده از مواد شیمیایی و مشاهده تغییر رنگ ایجاد شده در آن ها

روش دیگر آزمایش آب استخر با استفاده از مواد شیمیایی معرف صورت می گیرد. برای این کیت ها، معرف ها را در نمونه آب میریزند. سپس فرد آزمایش کننده به وسیله تغییر رنگ اینجاد شده در آب نیاز استخر خود را بررسی می کند.

تجهیزات دیجیتالی

به منظور دست یابی به دقیق ترین نتایج، کیت های آزمایش دیجیتالی موجود است. این کیت ها در بین ادارات بهداشتی و استخرهای عمومی بسیار رایج و قابل استفاده هستند. در حالی هزینه تهیه و خرید آن ها بالا است، آن ها دقیق ترین انواع کیت ها برای آزمایش آب استخر می باشند.

آزمایش آب استخر یکی از مهم ترین کارهایی است که باید برای استخر خود انجام دهید، بنابراین لازم است تا از صحت آن مطمئن شوید. آزمایش دقیق آب در واقع به شما می گوید که برای حفظ تعادل مناسب آب چه نوع و چه محصولی را باید به استخر خود اضافه کنید. این امر سبب می شود که شما همواره تجربه شنا در آبی تمیز، شفاف و سالم را داشته باشید.