افزایش طول عمر انواع آبنما

افزایش طول عمر انواع آبنما

افزایش طول عمر انواع آبنما : با توجه به افزایش محبوبیت آبنماهای در باغ ها، خانه ها و ادارات در سال های اخیر، مطمئنا شما نیز حداقل یک بار در ذهن خود تصور کرده اید که یکی از آن ها را داشته باشید. آبنما ها همواره زیبایی خیره ‌کننده ای به هر فضا می بخشند و احساس آرامش را به افراد می بخشند. همه ما می دانیم که آبنما ها تا چه حد می توانند مسحور کننده باشند.

آبنماهای لوکس و مدرن امروزی که با داشتن ویژگی های خارق العاده مانند نور پردازی و امکان پخش موسیقی توجه هر کاربری را به خود جذب می کند. با این حال، بسیاری از افراد همواره در رابطه با نگهداری و طول عمر مفید محصول خود ابراز نگرانی می کنند. آن ها همواره می پرسند: آبنما من تا چه میزان به تعمیر و نگهداری نیاز دارد؟ و یا چه موقع باید تجهیزات آن را تعویض کنم؟ اساساً، به منظور نگهداری و مراقبت از آبنما خود تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر چند وقت یک بار آن را تمیز کنید تا همواره از جذابیت آبنما خود لذت ببرید. در ادامه به بررسی راهکارهایی برای افزایش طول عمر انواع آبنما می پردازیم:

حفظ سطح مناسب آب:

اولین چیزی که باید در مورد آبنما خود در نظر داشته باشید این است که واحد شما برای کار کردن به آب نیاز دارد. این بدان معناست که شما باید مطمئن شوید که سطح آب آن کم نشده است، که این کار می تواند باعث بروز آسیب دائمی به پمپ و یا سایر اجزای آن شود. هر زمان که متوجه شدید سطح آب آبنما شما در حال کم شدن است، مخزن آن را تا سطح مناسب پر کنید، این سطح باید به عنوان بخشی از دستورالعمل های نصب و نگهداری در دفترچه راهنمای محصول شما درج شده باشد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که آبنما شما با آب مقطری که از مواد معدنی رایج در آب تصفیه شده است، بهترین عملکرد را دارد. آب مقطر نه تنها منبع خالص تری از رطوبت را در هوایی که تنفس می کنید فراهم می کند، بلکه از تجمع مواد معدنی، رسوب کردن و ایجاد لکه در داخل مخزن و پمپ آبنما نیز جلوگیری می کند.

برای استعلام قیمت انواع آبنما با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

 

مخزن آبنما خود را خالی و مجددا پر کنید:

پر کردن مخزن آبنما یکی از بهترین راه ‌ها برای حفظ وضعیت مناسب عملکردی آن است. تخلیه آن، تمیز کردن و پر کردن مجدد مخزن با آب تازه به زیبایی آبنمای شما برای سال‌ ها کمک می‌ کند. تمیز کردن آبنما آنقدرها هم که به نظر می رسد کار سختی نیست. به طور کلی،هنگامی که آبنما به طور کامل تخلیه شد، باید سطح مخزن آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید. اگر با رسوبات سرسخت خاصی مواجه شدید، می توانید آن را با استفاده از یک برس نایلونی نرم مانند یک مسواک قدیمی و سرکه پاک کنید. با انجام این برنامه نگهداری به مدت هر ماه، می ‌توانید اطمینان حاصل کنید که آبنما شما از گرد و غبار و آلاینده هایی که از طریق یون ‌های منفی هوا جذب می‌ کند، در امان است. 

برای استعلام قیمت آبنما سنگی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

 

جلبک ها را نابود کنید:

باید بدانید که رشد و توزیع جلبک ها در آبنما شما نه تنها از نظر زیبایی ناخوشایند است، بلکه می تواند به پمپ آبنما و سایر تجهیزات نیز آسیب برساند. خوشبختانه؛ شما می توانید به سادگی تنها با دنبال کردن دستور العمل های لازم آن ها را نابود کنید. یک بار در هفته، از ماده ضد عفونی کننده مناسب نوع آبنما خود استفاده کنید. اگر مشکل رشد و توزیع جلبک شما شدید به نظر می رسد، می توانید میزان درمان را دو برابر کنید. افزایش دما ناگزیر منجر به افزایش رشد جلبک ها می شود. در طول ماه‌ های گرم‌ سال همچون فصل تابستان، شما می‌ توانید از یک ماده جلبک کش استفاده کنید. این درمان‌ های قوی ‌تر به صورت قرص‌ استفاده می ‌شوند و می‌ توانند هر سه هفته یک بار به آبنما شما اضافه گردند. یکی از روش های درمانی که عموما پیشنهاد می شود، کلر ضد عفونی کننده است. اما باید بدانید اگرچه این مواد می توانند جلبک های آبنما شما را از بین ببرند، اما می توانند برای سایر ارگانیسم ها و موجودات سمی باشند، مانند پرندگانی که از آبنما باغی شما آب می نوشند یا اعضای خانواده شما که از رطوبت تولید شده توسط آبنمای خانگی تنفس می کنند.

برای استعلام قیمت آبنما خانگی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

 

نگهداری پمپ آبنما:

اگرچه سطح بیرونی آبنما شما بیشترین توجه و تحسین را به خود جلب خواهد کرد، اما باید به خاطر داشته باشید این پمپ است که سبب می شود تا آب آبنما در جریان باشد. خوشبختانه، حتی اگر پمپ خراب شو ، راه هایی برای تعمیر و یا تعویض آن بدون تعویض کل واحد آبنما وجود دارد. اما این تعمیرات می تواند هزینه بردار و وقت گیر باشد، بنابراین بهتر است نگهداری و مراقبت از پمپ آبنمای خود را جدی بگیرید. اولین علامتی که نشان می‌دهد پمپ آبنما شما دچار مشکل شده است، تولید صدا های عجیب و جهشی است. این امر معمولاً به این معنا است که سطح آب در آبنما شما خیلی کم شده است و باید در اسرع وقت آن را دوباره به سطح مناسب برسانید. همچنین باید پمپ آبنما خود را هر چند وقت یکربار بیرون بیاورید، آن را تمیز کرده و مجددا داخل آن قرار دهید. این امر به ویژه در صورتی مهم است که آبنمای شما در فضای باز یا روی پاسیو قرار گرفته باشد، جایی که گرد و غبار، برگ ها و آلاینده ها بیشتر در محیط هستند. اگر متوجه شدید که پمپ آبنما شما کثیف به نظر می رسد، می توانید آن را باز کرده و به صورت مناسب تمیز کنید. با تمیز کردن پمپ خود هر ماه یک بار، می توانید اطمینان حاصل کنید که آب به گردش روان در سر تا سر آبنما ادامه می دهد.

برای استعلام قیمت آبنما باغی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

 

استفاده از روکش آبنما:

در حالی که برخی آبنمای ساخته شده از مواد خاصی مانند برنز، می توانند در برابر هوای سرد مقاومت کنند، برخی دیگر، مانند آن هایی که از رزین یا مرمر ساخته شده اند، اگر در زمستان در معرض سرمای شدید قرار بگیرند، می توانند ترک بخورند و یخ بزنند. در حالی که احتمال برداشتن و جا به جابب آبنماهای باغی در فصل زمستان برای بسیاری از افراد کار سختی است، شما می توانید در عوض اقدامات لازم را برای محافظت از آن ها را انجام دهید. به منظور جلوگیری از یخ زدگی، انبساط آب و در نهایت ایجاد ترک در آبنما می توانید فرآیند نگهداری را با تخلیه کامل و خشک کردن آن شروع کنید. سپس، آن را با یک روکش آبنمای مناسب بپوشانید تا در برابر عوامل محیطی محافظت شود. یک روکش مناسب ضد آب خواهد بود، از آبنما در برابر باران و برف محافظت می کند، در برابر آسیب پذیری در مواقع تگرگ مقاوم است و می تواند به بهترین شکل از آبنما شما حتی در باد شدید نیز محافظت کند. 

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام استخر باما : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب استخر باما 

 Estakhrbama

 تلفن تماس استخر باما 

02634648402

 تلفن همراه استخر باما :

09125335616 - 09198776204 

 

 

 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.