تفاوت سونا سنتی و مادون قرمز چیست

تفاوت سونا سنتی و مادون قرمز چیست

تفاوت سونا سنتی و مادون قرمز چیست : امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیری صنعت ساخت و طراحی سونا و‌ جکوزی، در بسیاری از نقاط دنیا از سیستم های گرمایشی متفاوتی برای گرم کردن اتاقک سونا استفاده می کنند که به هیتر های مادون قرمز شناخته شده اند. از همین رو، بسیاری از کاربران همواره می پرسند که کدام یک از انواع سونا، سونا سنتی خشک و بخار و یا اتاقک های سونا مادون قرمز مناسب تر و در واقع بهتر می باشند؟ پاسخ به این سوال تا حد زیادی بستگی به این دارد که در وهله اول، چرا به فکر خرید سونا هستید و چگونه قصد دارید از آن به عنوان بخشی از برنامه روتین یا منظم هفتگی خود استفاده کنید.

هیتر های سونا مادون قرمز اتاقک سونا را بسیار متفاوت از سونا های سنتی گرم می کنند و برق کمتری مصرف می کنند. در یک سونا سنتی، یک هیتر بزرگ در نقطه کانونی اتاق قرار گرفته و هوا را با خاصیت جا به جایی گرم می کند. در سونا های بخار نیز می توان ضمن استفاده از سنگ های سونا که با ریختن آب بر روی آن ها میزان قابل توجهی بخار تولید می شود، از دستگاه ها و مولد های بخار نیز برای تولید میزان بیشتر بخار استفاده کرد. در مقایسه، هیتر های مادون قرمز سونا به طور مساوی در سراسر اتاقک سونا قرار دارند و گرما را مستقیماً به پوست کاربر تابانده و همچنین هوای اطراف خود را گرم می کنند. هنگامی که شما وارد یک سونا مادون قرمز می شوید، آن موج ناگهانی گرما را دیگر به یک باره احساس نمی کنید و جلسه سونا شما بیشتر شبیه به نشستن در زیر آفتاب در یک روز گرم تابستانی خواهد بود.

به دلیل روش متفاوت گرمایش هیتر های سونا مادون قرمز، اتاقک سونا در عرض 5 الی 10 دقیقه به دمای قابل استفاده می رسد و تا 65 درجه کار می کند در حالی که سونا های سنتی می تواند در مدت زمان ساعت اتاقک سونا را به دمای ایده آل کاربر برسانند. 

با این حال، باید دانست که هر دو نوع انواع سونا مزایای جسمی و سلامتی بسیاری را برای کاربران به همراه دارد، اگرچه مزایای بیشتری در مورد سونا مادون قرمز گزارش شده است زیرا اشعه مادون قرمز قادر است تا عمق 4 سانتی متری پوست بدن نفوذ کند. این امر به نحوی احسنت برای سم زدایی و تسکین درد های عضلانی مفید است. همچنین باید دانست که برخی افراد احساس و درجه حرارت بالاتر را که از بخاری سونا سنتی ایجاد می شود ترجیح می دهند. از نکات مثبت سوناهای بخار و خشک می توان به این حقیقت اشاره کرد که سوناهای سنتی گرمای خود را بسیار بهتر حفظ می کنند و بنابراین برای استفاده مداوم در سالن های اسپا، بدنسازی و یا هتل ها مناسب تر اند.

این در حالی است که گروه بسیاری از کاربران بر این باورند که می توان مدت زمان بیشتری را در اتاقک های سونا مادون قرمز سپری کرد چرا که هوای اطراف آن ها اغلب خنک تر است و تنفس راحت تر است، زمان گرم شدن سریع تر را نیز به این اضافه کنید و شما یک تجربه سونای کاملی خواهید داشت که حتی در شلوغ ترین مکان ها نیز مناسب است. همانطور که در ابتدا ذکر شد، همه چیز بسته به ترجیح شخصی است، هیچ پاسخ قطعی درست یا غلطی وجود ندارد. هر دو انواع سونا دارای ویژگی های بسیاری هستند، اما با این حال، متخصصان بر این باورند که اگر می خواهید از سونا رفتن تجربه دل نشینی را در کنار اعضای دوستان و خانواده داشته باشید، سونا سنتی را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک سونا روزانه به عنوان بخشی از سلامتی، کاهش وزن یا رژیم ورزشی خود به عنوان یک برنامه روتین و منظم هفتگی داشته باشید، سوناهای مادون قرمژ می توانند عملکرد سریع و بهتری را برای شما به همراه داشته باشند.

مرکز فروش لوازم استخر ، استخر با ما با 11 سال سابقه در زمینه تولید و فروش تجهیزات استخری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه های لوازم و تجهیزات استخر ، هیتر سونا خشک ، فیلتر تصفیه استخر ، پمپ گرمایشی استخر ، گرمکن استخری ، مبدل حرارتی استخر ، کلر و زاج و کات کبود ، چراغ و کنترل تجهیزات استخر ،  پمپ استخری ، رینگ جکوزی ، فیلتر شنی ، روکش استخر ، نردبان استخر ، مبدل استخر ، انواع آبنما  ، پمپ جکوزی و خرید لوازم استخر ... می باشد .

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب : 

 Estakhrbama

 تلفن تماس : 

02634648402

 تلفن همراه :

09125335616 - 09198776204 

 

 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.