دایو استخر

دایو استخر

دایو استخر یا تخته شیرجه تنها محدود به استخرهای عمومی نیست. شما به راحتی می توانید یک تخته شیرجه در استخر مسکونی جدید خود نصب کنید. دایو استخر و یا تخته شیرجه می تواند تجربه شنا کردن را برای شما و فرزندانتان لذت بخش تر سازد و تفریح سرگرم کننده ای محسوب شود. اما به خاطر داشته باشید که این تجهیزات باید به درستی نصب شوند چرا که کسب اطمینان از ایمن بودن آن ها می تواند لحظات خوشی را برای شما رقم بزند. 

حداقل عمق استخر برای نصب دایو استخر چیست؟

باید بدانید که تمامی استخر ها نمی توانند برای نصب یک دایو استخر مناسب باشند. استخر شنایی واجد شرایط نصب و قرار دادن دایو استخر می باشد که از حداقل ویژگی های ایمنی برخوردار باشد. به طور استاندارد، شما برای نصب یک تخته شیرجه باید استخری با حداقل عمق 7.5 تا 9 فوت داشته باشید. این در حالی است که استخرهای مسابقه ای عمیق تر در نظر گرفته می شوند زیرا تخته ها بالاتر هستند.

همچنین، باید بدانید که حداقل عمق استخر های شنا برای نصب دایو استخری ممکن است بسته به نوع استخر، نوع تخته ای که می خواهید استفاده کنید و همچنین منطقه ای که زندگی می کنید بستگی داشته باشد. حداقل عمق استخر به طور معمول بسته به عمیق ترین بخش استخر اندازه گیری می شود.

حداقل سایز و اندازه استخر برای نصب دایو استخر چیست؟

به طور کلی، نصب یک تخته غواصی باید در استخری به ابعاد  16' x 32' و یا بزرگ تر صورت گیرد و اگر فضایی برای بزرگ کردن استخر خود دارید، بهتر است دست به کار شوید تا ایمنی بیشتری برای شناگران فراهم شود. به خاطر داشته باشید که هر چه فضای بیشتری برای شیرجه زدن در استخر وجود داشته باشد، کمتر احتمال بروز مشکل و آسیب دیدگی وجود خواهد داشت. هنگام انتخاب اندازه استخر خود، باید تمامی اعضای خانواده اعم از کودکان کوچک تر و شناگران سالمند را در نظر بگیرید. 

چه الزامات دیگری وجود دارد؟

به غیر از توجه داشتن به حداقل عمق و ابعاد استخر خود، شما باید عوامل مهم دیگری را نیز در نظر داشته باشید. هرگز دایو استخر و یا تخته شیرجه خود را برای استخر سطحی خود استفاده نکنید چرا که این استخر ها به طور طبیعی نمی توانند عمق کافی داشته باشند و شیرجه زدن دز این نوع استخر ها می تواند بسیار خطرناک باشد. این روزها شکل و طراحی استخر های شنا بسیار انعطاف پذیر است و تخته های شیرجه را می توان در استخرهایی نصب کرد که ساختار مناسبی داشته باشند این به این معناست که استخر باید دارای سطح کم عمق و سطح عمیق باشد و شناگران در بخش عمیق استخر از دایو استخر استفاده کنند. بسته به نوع تخته و طول آن، عمق استخر باید حداقل اندازه معین را داشته باشد و از شیب استانداردی برخوردار باشد.  

هرگز دایو استخر و یا تخته شیرجه را به یک باره و بدون ملاحظه از یک استخر به استخر دیگر منتقل نکنید. اگر یک تخته شیرجه قدیمی از استخر قبلی خود دارید که می خواهید از آن مجددا استفاده کنید، کاملاً بررسی کنید تا مطمئن شوید ویژگی های آن برای استخر جدید شما مناسب باشد. ممکن است لازم باشد تا متناسب با عمق و اندازه استخر جدیدی خود از یک دایو استخر کوچک تر و یا بزرگ تر استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که به طور کلی حداکثر ارتفاع تخته از آب استخر نیز جز نکات ایمنی مهم در نظر گرفته می شود. این ویژگی بستگی به ارتفاع پایه شما دارد بنابراین مطمئن شوید که این موضوع را با شرکت تولید کننده و یا مشاور ساخت استخر خود در میان بگذارید. 

چه نوع دایو استخر مناسب استخر من است؟

نوع تخته شیرجه ای که باید انتخاب کنید بستگی به نیاز، نوع کاربرد و نوع استخر شما دارد. هرچه تخته دراز تر باشد، استخر باید عمق بیشتری داشته باشد. نوع دایو استخر مورد نظر شما در درجه اول یک سلیقه شخصی است. اگر شما زیبایی آن ها را برای استخر خود ترجیح می دهید، می توانید از تخته های دائمی استفاده کنید. برخی از تخته های شیرجه را می توان پس از به پایان رسیدن فصل شنا جدا کرد و در انبار گذاشت. امروزه دایو های استخر و تخته های شیرجه در انواع رنگ ها و متریال مختلف موجود می باشند و به شما این امکان را می دهند که نه تنها به عنوان یک ابزار ورزشی و سرگرم کننده از آن استفاده کنید بلکه می توانید زیبایی منحصر به فردی به محیط شنا خود ببخشید. 

آیا می توانم دایو استخر را خودم نصب کنم؟

بله، این کار شدنی است اما شما باید دستورالعمل های لازم درج شده در دفترچه راهنمای کاربر محصول خود را به دقت دنبال کنید. دایو استخر شما به حداقل فاصله مجار تا لبه استخر نیاز دارد و رعایت این نکته بسیار مهم است تا تخته به داخل استخر نزدیک نشود. شما همچنین می توانید برای اطمینان خاطر از نصب و راه اندازی مناسب تخته شیرجه خود از یک نصاب و یا فرد سرویس دهنده مجرب کمک بگیرید. 

دایو استخر شما همچنین باید به درستی ایمن سازی شود، به این معنا که با سیم های اتصال الکتریکی که در اطراف استخر شما وجود دارند در تماس باشد تا اطمینان حاصل شود که از پتانسیل الکتریکی مشابه فلزات دیگر برخوردار است که این امر هنگام برخورد با پایه فلزی، خطر ایجاد شوک الکتریکی را کاهش می دهد. این فرآیند باید توسط یک برقکار حرفه ای انجام گیرد. 

مرکز فروش لوازم استخر ، استخر با ما با 11 سال سابقه در زمینه تولید و فروش تجهیزات استخری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه های فیلتر تصفیه استخر ، فیلتر شنی ، فیلتر کارتریجی استخر ، پمپ استخر ، پمپ تصفیه استخر ، پکیج تصفیه استخر ، گرمکن استخر ، پکیج گرمایشی استخر ، مبدل حرارتی استخر ، تجهیزات نگهداری استخر ، جارو استخر ، کیت نگهداری استخر ، جاروی رباتیک استخر ، مواد ضدعفونی استخر ، کاشی و سرامیک استخری ، کاشی استخری ، رطوبت گیر استخر و... می باشد .

 

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب : 

 Estakhrbama

 تلفن تماس : 

02634648402

 تلفن همراه :

09125335616 - 09198776204

 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.