ساخت سونا خانگی

ساخت سونا خانگی

ساخت سونا خانگی : خوش بختانه این روز ها بیشتر افراد در سر تا سر دنیا، از کارمندان پر مشغله گرفته تا ورزشکاران حرفه، همه به نوعی با اتاقک های سونا خشک و بخار آشنایی دارند. حمام گرفتن در اتاقک های سونا مزایای بسیاری برای سلامت بدن، بهبود خلق و خو، تنظیم خواب و خلق و خوی کاربران به همراه دارد. باید بدانید که در اتاقک های سونا خشک، درجه حرارت بین ۸۰ تا ۱۳۰ درجه سانتی گراد متغیر است. این در خالی است در سونای بخار، به ندرت دما از ۵۰ درجه بیشتر می شود. به محض ورود به اتاقک سونا، بدن کاربر به گرما واکنش نشان می دهد. درجه حرارت بدن به ۳۹ درجه سانتی گراد افزایش می یابد و رگ های خونی گشاد تر می شوند. در نتیجه، منافذ پوست باز می شوند و سموم بدن کاربر به وسیله تعریق دفع می شود. ایم امر همچنین به افزایش جریان خون و جا به جایی مواد معدنی و اکسیژن در بدن کمک می کند. به علاوه، تقویت سیستم قلبی و عروقی، افزایش انعطاف پذیری مفاصل و عروق خونی بدن، شل شدن و تسکین عضلات و رفع گرفتگی و پاکسازی سطح پوست از سلول های مرده پوست بدن از دیگر فواید بارز حمام گرفتن منظم در سونا می باشد.

امروزه بسیاری از افراد در سر تا سر دنیا تصمیم به ساخت اتاقک های سونا خشک یا بخار در خانه یا ملک شخصی خود می گیرند. طبیعتا یک سونا خانگی حریم خصوصی بیشتر و کاربری آسان تر را برای خانواده ها فراهم می کند. با این حال، قطعاً مهم ترین جنبه در ساخت و راه اندازی یک اتاقک سونا خانگی، برنامه ریزی و طراحی مناسب پیش از شروع فرآیند است. همچنین، مشورت گرفتن از یک مشاور مجرب در زمینه ساخت و تأسیس سونا و اسپا به شما کمک می کند تا تجربه ناامید کننده ای نداشته باشید و از صرف هزینه های گران قیمت اضافی خود داری کنید.

انتخاب مکان نصب: هرگز در انتخاب مکان ساخت و اجرای اتاقک سونا خود احساس محدودیت نکنید، امروزه بسیاری از کاربرانی که در داخل خانه فضای کافی برای مصب اتاقک سونا ندارند در فضای باز سونا خود را راه اندازی می کنند. با این حال ممکن است لازم باشد در چنین صورتی هزینه های ناشی از سیم کشی برق به محل سونا و هزینه اضافی ایجاد یک پایگاه مناسب را در نظر بگیرید. اگر تصمیم به ساختن سونا سر پوشیده در نزدیکی حمام با سرویس بهداشتی خانه خود دارید، می توانید از امکانات دوش حمام برای استراحت های ما بین جلسات سونا به منظور خنک شدن استفاده کنید. بدون شک اتاقک های سونا خانگی به شما حریم خصوصی بیشتری می دهند و نیازی به ساختن زیرسازی مستحکم ندارید زیرا این کار از قبل انجام شده است.

برای استعلام قیمت هیتر سونا خشک با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

ابعاد و اندازه: پس از مشخص کردن فضایی که قرار است اتاقک سونا خود را در آن جا احداث کنید، همچنین لازم است تا در رابطه با سایز و ابعاد سونا تصمیم بگیرید. از همین رو، بهتر است با یک متخصص حوزه سونا و اسپا مشورت کرده تا اندازه مناسب را بسته به تعداد اعضای خانواده و همچنین میزان استفاده شما از آن مشخص کند. این امر همچنین به شما کمک می کند تا تصور بهتری را از جلسات حمام گرفتن خود در اتاقک سونا داشته باشید. به خاطر بسپارید که هر چه اتاثک سونای شما بزرگ تر باشد، به هیتر سونا بزرگ تری نیز نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال، یک هیتر دارای توان 9 کیلو وات به اندازه کافی مساحت 14 متر مربعی را گرم می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که سایز و ابعاد سونا خود با توان هیتر سونا مطابقت دهید. تمامی هیتر های سونا خشک یا بخار دارای حداقل میزان فاصله به منظور دست یابی به ایمنی هستند، بنابراین حائز اهمیت است که به آن ها توجه کنید. ارتفاع سقف اتاقک سونا نباید از 2000 میلی متر بیش تر باشد، این امر بهترین سطح حرارت نرم حتی در کل اتاق سونا را ممکن می سازد.

نورپردازی و دیگر ملاحظات: توجه داشته باشید که لازم است تا نورپردازی و دیگر الزامات را برای اتاقک سونا خود در نظر بگیرید. به طور معمول، این روز ها کاربران تمایل دارند تا از درب های کاملا شیشه ای برای سونا خشک یا بخار خود استفاده کنند. شما همچنین می توانید از کنترل تجهیزات جداگانه به منظور تنظیم لامپ ها و یا روشن خاموش شدن هیتر بهره مند گردید. اتاقک سونا شما به تهویه مناسب و آهسته نیاز دارد، کف این اتاقک می بایست ضد رطوبت باشد تا دچار نشتی نشود. همچنین، بسیاری از کاربرانی که قصد استفاده از سونا بخار را دارند، از سنگ های سونا به منظور تولید بخار بیشتر استفاده می کنند. سنگ های سونا با قیمت مناسبی  قابل خریداری هستند و شما می توانید با ریختن کمی آب بر روی سنگ های داغ شده روی هیتر، بخار بیشتری را ضمن حمام کردن در اتاقک سونا خانگی خود تولید کنید.

تجهیزات و ابزار آلات لازم: ممکن است به منظور انجام تعمیرات و یا پیش بردن بخشی از فرآیند نصب و اجرای اتاقک سونا خود، نیاز داشته باشید که خود نیز دست به کار شوید. البته این امر در صورتی است که از دانش و مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشید. از همین رو، از ابزار های اساسی مورد نیاز می توان به چکش، اره، متر، بلوک سنباده، پیچ گوشتی، منگنه دیواری، انبردست، اره و مته برقی اشاره کرد. اگر به ابزارهای لازم دسترسی ندارید، می توانید یک کیت ساخت سونا را تهیه کنید.

 

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب : 

 Estakhrbama

 تلفن تماس : 

02634648402

 تلفن همراه :

09125335616 - 09198776204 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.