صرفه جویی در انرژی با ساکشن های رباتیک

09 تیر 1399
صرفه جویی در انرژی با ساکشن های رباتیک

در این بخش قصد داریم به دلایلی اشاره کینم که موجب می شود ساکشن های رباتیک از نظر مصرف انرژی بسیار کارآمد در نظر گرفته شوند.

ساکشن های رباتیک خود پایدار می باشند

این ساکشن ها به فیلتر، پمپ و یا پمپ تقویت‌ کننده برای تولید برق تکیه نمی ‌کنند. آن ‌ها مستقیما به یک پریز برقی استاندارد وصل می ‌شوند ساکشن های هوشمند ازسیستم تصفیه مخصوص خود استفاده می‌کنند و آلودگی ها را با یک مخزن داخلی جذب می کنند. با این حساب، به طور قطع کاهش عظیمی درانرژی های مصرفی نگهداری و سرویس دهی استخر شما انجام خواهد شد. با این حال، توجه داشته باشید که مالکان استخر هنوز نیاز دارند پمپ و فیلتر را به طور منظم راه بیندازند تا آب استخر را توزیع کنند، حتی وقتی از ساکشن های رباتیک استفاده نمی کنند. 

به انرژِی کم تری نیاز دارند

ساکشن های رباتیک به طور میانگین چیزی حدود  180W انرژی مصرفی نیازمندند در حالی که مصرف برق تمیز کننده های معمول هیدرولیکی چیزی بسیار بیشترازاین مقدار است.

تصفیه ی داخلی دارند

ساکشن های رباتیک هوشمند می ‌توانند آزادانه در اطراف استخر حرکت کنند در حالی که زباله ها و کثیفی ها را از میان بر می دارند و آب را از طریق فیلتر درونی خود در گردش قرار می دهند.ُ این اقدام حداکثر قدرت مکش را فراهم می ‌کند زیرا که آب از طریق سیستم تصفیه ی ساکشن نیز عبور می کند.

قابلیت برنامه ریزی شدن را دارند

ساکشن های رباتیک استخری معمولا با توانایی برنامه‌ ریزی برای تمیز کردن استخر طراحی و ساخت می شوند. برخی ازاین سیستم های تمیز کننده کننده ی هوشمند به قدری عملکرد هوشمندانه دارند که می ‌توانند اندازه استخر شما را محاسبه کرده و خودشان را برای کارآمد ترین الگوی تمیز کردن و به حداقل رساندن زمان عملیاتی تنظیم کنند. شما می توانید به راحتی کار تمیز کردن استخر خود را به آن ها واگذار کنید.

ابزار آلات اضافی ندارند

با توجه به سیستم تمیز کننده ی فعلی شما، ممکن است  شما یک پمپ تقویت ‌کننده را در استخر خود راه اندازی کرده باشید. ساکشن های رباتیک به هیچ تجهیزات اضافی نیاز ندارد. آن را به برق وصل کنید و ببینید که ربات چگومه به کار خود ادامه می‌ دهد.

جریان کمی دارند

این ساکشن ها، مستقیما از یک منبع ولتاژ پایین انرژی می گیرند، و اجازه می ‌دهند که سیستم فیلتراسیون در پایین ‌ترین جریان برای طولانی ‌ترین زمان برای رسیدن به بزرگ‌ ترین ذخیره انرژی اجرایی شود. این پدیده به خصوص برای کسانی که از پمپ سرعت دوگانه یا پمپ سرعت متغیر استفاده می کنند، مناسب می باشد.

آب را بهتر به جریان می اندازند

ساکشن های رباتیک گردش آب بهتری نسبت به سیستم های پاک کننده ی جانبی و یا مکش هوا فراهم می ‌کنند و به شما کمک می ‌کنند تا در مصرف کل مواد شیمیایی مورد نیاز استخر خود صرفه ‌جویی کنید.

عملکرد خودکار دارند

این سیستم ها به طور خودکار استخر شما را تمیز می کنند. بیشتر ساکشن های رباتیک دارای یک ریموت برای کنترل از راه دور می باشند و شما حتی در صورت عدم موجود آن، می توانید یکی از آن ها را برای ساکشن خود تهیه کنید.