مزایا و معایب وان های جکوزی خانگی

مزایا و معایب وان های جکوزی خانگی

مزایا و معایب وان های جکوزی خانگی : وان های جکوزی خانگی که به عنوان وان های آب گرم قابل حمل نیز شناخته می شوند، تقریباً در هر مکان و اتاقی می توانند نصب شوند. این ویژگی یکی از مهم ترین مزیت های این محصولات است و هزینه کم نصب و راه اندازی آن ها را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند که بسیاری از کاربران می توانند به راحتی از مزایای آب گرم برای سلامتی فیزیکی و روان بهره مند شوند. مانند هر محصول دیگری، وان های جکوزی خانگی نیزمزایا و معایبی خاص خود را دارند. اگر تصمیم سرمایه گذاری برای خرید یک وان جکوزی را دارید، بهتر است تا پیش از اقدام برخی از اصلی ترین ویژگی های این محصولات را مد نظر داشته باشید:

برای استعلام قیمت فیلتر تصفیه استخر با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

مزایا وان های جکوزی خانگی

هزینه اولیه کمتر: وان های جکوزی خانگی به صورت قالب هایی پیش ساخته در بازار عرضه می شوند. این ویژگی آن ها سبب شده تا کاربران بتوانند وان جکوزی خانگی خود را مطابق با  نیازها و نحوه استفاده خود از جکوزی سفارشی سازی کنند. پیش ساخته بودن این محصولات نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه های اولیه و استفاده جکوزی در طولانی مدت داشته است، از همین رو، این محصولات از محبوبیت بسیاری در میان کاربران برخوردر می باشند.

قابل حمل بودن: حتی با وجود اینکه وان های جکوزی خانگی با توجه به تحمل وزن آب نسبتاً حجیم و سنگین هستند و برای جا به‌ جایی به تلاش و برنامه‌ ریزی نیاز دارند، اما در مقایسه با وان های جکوزی توکار یک مزیت اصلی به حساب می آیند. جالب است بدانید که حتی برخی از مدل ‌های وان های جکوزی خانگی کیت حمل دارند، بنابراین شما می ‌توانید جکوزی خود را به راحتی برای فعالیت های ورزشی، کمپینگ، ماهی گیری و یا حتی مسافرت به ساحل ببرید. هنگامی که وان خالی باشد، جا به جایی آن برای شما حتی آسان تر نیز خواهد شد. برخی از کاربران وان های  جکوزی خانگی آن ها را در فصل تابستان بیرون می گذارند و در ماه های سرد زمستان به داخل فضایی سر پوشیده می آورند. مطمئناً نمی توانید این کار را با هیچ نوع آبگرم یا جکوزی دیگری انجام دهید.

برای استعلام قیمت فیلتر شنی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

نصب ساده و آسان: وان های جکوزی خانگی بادی، شامل یک دمنده هوا هستند که به منظور باد کردن سریع دیواره ها استفاده می شود. پس از باد زدن، تنها کافی است تا یک شلنگ را در درون وان قرار دهید تا پر شود. اکثر وان های جکوزی خانگی بادی، می توانند در کمتر از یک ساعت پر شوند. سپس، شما می توانید به سادگی سیم برق آن را به یک پریز برق متصل کنید، درپوش را بپوشانید، گرمکن جکوزی خود را روشن کنید و خود را آماده برای یک حمام آب گرم دلپذیر کنید. 

مقاوم و با دوام: ممکن است با شنیدن کلمه قابل حمل بلافاصله به فکر یک شناور استخر یا وسیله بازی آبی بیفتید. با این حال، باید  بدانید که وان ها جکوزی خانگی بسیار بادوام تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. دیواره ها و کف وان استقامت بسیار بالایی دارند و می تواندحجم آب مشخصی را تحمل کنند. ضخامت مواد وینیل تقویت شده بین 30 تا 50 میلی متر است که ضمن انعطاف پذیری بالا، مقاومت بالایی در برابر سوراخ شدگی و نشتی دارا می باشد. برخلاف صندلی‌ های سختی که در وان های جکوزی توکار و سنتی ارائه می ‌شوند، وان ‌های جکوزی خانگی بالشتک های بیشتری برای پشت و محل نشستن شما دارند.

کاربری آسان: واحد پمپ، فیلتر، گرمکن و دمنده مستقل دارای کنترل های دیجیتالی هستند که دما را نمایش داده و عملکرد مناسب جکوزی را سبب می شوند. همچنین، قابلیت استاندارد قفل کردن توسط کاربر مانع از دستکاری دیگران در تنظیمات می شود. جکوزی های خانگی دارای روکش محافظت کننده ای هستند که آب گرم وان را تمیز، گرم و آماده برای استفاده نگه می دارند. بیشتر روکش ها همچنین دارای ویژگی قفل کودک هستند تا افراد به صورت تصادفی وارد وان نشوند و آلاینده ها و صایعات محیطی به درون آب گرم راه پیدا نکنند.

معایب وان های جکوزی خانگی

ابعاد واندازه محدود: با توجه به مزایا بسیاری که این محصولات ارائه می دهند، وان های جکوزی خانگی آنقدرها که تصور می کنید عمیق نیستند. اکثر مدل ها حداکثر عمق آب 22 تا 24 اینچ را مجاز می دانند. بیشتر وان های جکوزی خانگی در قالب های پیش ساخته در اندازه هایی مشخص و محدود  طراحی و  ساخت  می شوند. گر قصد دارید همزمان چند نفر را میزبانی کنید، فقط بدانید که دسترسی به فضای شخصی ممکن است در یک جکوزی خانگی کمی سخت باشد.

باید بر روی یک سطح صاف در زمین نصب شوند: برخلاف ساخت سبک و وزن اندک این محصولات، اگر وان های جکوزی خانگی تا حداکثر ظرفیت خود پر شوند می توانند سنگین باشند. برخلاف تصور عموم، آن ها برای بالکن ها، پشت بام ها یا طبقات مرتفعی که به درستی برای تحمل وزن اضافی طراحی نشده اند، مناسب نیستند. وان های جکوزی خانگی هنگامی که پر  از آب بااشند می توانند به راحتی تا 2500 پوند وزن داشته باشند. از همین رو، بهتر است آن ها را روی یک سطح صاف هم سطح زمین مانند یک زمین بتنی و در مکانی ایمن راه اندازی کنید. 

گرم شدن آهسته: گرمکن های به کار رفته در این واحدها کوچک است. اگرچه ظرفیت آب تنها حدود 200 گالن است، اما باز هم ممکن است کمی طول بکشد تا آب وان های جکوزی خانگی به طور کامل گرم شود. اگر آن را پوشیده نگه دارید و دمای محیط بین 70 تا 90 درجه فارنهایت باشد، انتظار افزایش 2 تا 3 درجه فارنهایت در هر ساعت را داشته باشید. اگر دمای محیط سرد تر باشد، به مراتب ممکن است تا حتی بیشتر طول بکشد تا آب به دمای مطلوب کاربران برای استفاده برسد. 

جت های ماساژ کمتر: اگر به دنبال یک جکوزی با جت ‌های قدرتمند و عملکرد ماساژ درمانی بالا هستید، بهتر است تا به دنبال ساخت یک جکوزی توکار سنتی باشید. وان های جکوزی خانگی به دلیل پیش ساخته بودن، دارای تعداد محدودی جت هوا یا حباب در محیط زیرین خود هستند. اما جدای از احساس لذت بخش حباب هایی که روی پوست شما جاری می شوند، این جت ها برای تسکین عضلات دردناک و منقبض عضلات بئن کاربران ممکن است چندان موثر نباشند. برخی از وان های جکوزی خانگی گران ‌تر همچنین ممکن است چند جت ماساژ قوی ‌تر به صورت جداگانه داشته باشند. با این حال، آن ها معمولاً به گونه ای قرار می گیرند که تنها یک جت برای هر نفر وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که عملکرد تولید حباب ها در جکوزی توسط فن هایی انجام می شود که هوای بیرون را به داخل جکوزی می دمند. 

فیلتر تصفیه کوچک: اگر مرتباً چهار یا پنج نفر از یک جکوزی 200 تا 300 گالنی شما استفاده می کنند، برای تمیز نگه داشتن آب می بایست آن را به دفعات بیشتر تعویض کنید. تعداد بالای افراد و یا استفاده مکرر می تواند به سرعت فیلترهای جکوزی خانگی کوچک را که به طور استاندارد تنظیم شده اند را تحت تأثیر قرار دهند. به عبارت دیگر، آب می تواند به سرعت بد بو شود و آلاینده های بسیاری به خود بگیرد. با این حال، اگر تنها یک یا دو نفر از جکوزی استفاده می کنند، یا اگر به ندرت از آن استفاده می شود، جای نگرانی نیست. در هر صورت، حفظ تعادل آب مناسب و سطح مواد شیمیایی ضد عفونی کننده، راز اصلی تمیز و شفاف نگه داشتن آب جکوزی خانگی شماست.

غیر قابل بازیافت: متأسفانه بسیاری از وان های جکوزی خانگی پس از چند سال استفاده مورد بی توجهی قرار گرفته و به دور ریخته می شوند. در مقایسه با وان های جکوزی توکار سنتی، جکوزی های خانگی ماندگاری و طول عمر کمتری دارند. با مراقبت و نگهداری مناسب، این محصولات می توانند پنج سال یا بیشتر دوام بیاورند. اما اگر به دنبال یک سرمایه گذاری بلند مدت هستید، بهتر است نصب و راه انندازی وان های جکوزی توکار را در نظر بگیرید. 

برای استعلام قیمت پمپ استخر با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

همانطور که بررسی کردیم وان های جکوزی خانگی مزایای بسیاری برای کاربران به همراه دارند از جمله هزینه نصب و راه اندازی پایین، کارایی آسان و قابلیت حمل کامل. با این حال، برخی از معایب، مانند گرمایش ناکارآمد و طول عمر کوتاه‌ تر، می‌ تواند برای منصرف شدن برخی افراد از خرید آن ها کافی باشد. مهم ترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که نیاز های خود را بشناسید. اگر چه وان های جکوزی خانگی ممکن است برای استفاده طولانی مدت هزینه بردار باشند، اما هنوز هم راهی مقرون به صرفه برای لذت بردن از آب گرم در پایان یک روز طولانی و شلوغ می باشند. 

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام استخر باما : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب استخر باما 

 Estakhrbama

 تلفن تماس استخر باما 

02634648402

 تلفن همراه استخر باما :

09125335616 - 09198776204 

 

 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.