نگهداری استخر های سطحی یا روی زمین

نگهداری استخر های سطحی یا روی زمین

نگهداری استخر : آیا می دانید به منظور نگهداری یک استخر سطحی یا روی زمین چه اقداماتی لازم است؟ یادگیری نحوه نگهداری از این گونه استخر ها بسیار شبیه به نگهداری از استخر های توکار است، تنها با با چند تفاوت جزئی. به عنوان مثال، اندازه استخر و ظرفیت تجهیزات در استخر های سطحی یا روی زمین اغلب بسیار کم تر از یک استخر توکار است. همچنین، تمام استخرهای سطحی یا روی زمین از نظر فنی استخرهای وینیلی هستند، به این معنی که شما باید مراقبت های ویژه ای برای حفظ و نگهداری از پوشش آستر آن ها داشته باشید. در ادامه به بررسی اصول نگهداری استخر های سطحی یا روی زمین می پردازیم:

برای استعلام قیمت فیلتر تصفیه استخر با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

پمپ و فیلتر استخر خود را روزانه روشن کنید :

پمپ و فیلتر استخر شما باید هر روز برای مدت زمان مشخصی کار کنند. راه اندازی پمپ، آب و فرآیند ضد عفونی کننده آن را به گردش در می اندازد و سبب می شود تا ذرات کوچک ضایعات و سایر آلاینده ها از آب استخر گرفته شوند. اگر پمپ هر روز به اندازه کافی کار نکند، درخشندگی و شفافیت آب استخر شما تضمین می شود. در بسیاری از موارد، استخرهای سطحی یا روی زمین دارای پمپ و فیلتری هستند که باید به مراتب بیشتر کار کنند. 

برای استعلام قیمت فیلتر شنی با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

آب استخر خود را نمونه گیری کرده و 2-3 بار در هفته آن را متعادل سازی کنید :

با استفاده از کیت ها تست یا نوارهای تست استخر های شنا خنگی، آب استخر خود را حداقل 2 یا 3 بار در هفته آزمایش کنید، سپس در صورت نیاز با مواد شیمیایی متعادل کننده آب، تنظیمات لازم انجام دهید. PH و کلر آزاد موجود را بیشتر آزمایش کنید، زیرا تمایل دارند سریع تر از سایر مواد شیمیایی نوسان پیدا کنند. برای حفظ سطح pH بین 7.4 - 7.6، مواد شیمیایی افزایش دهنده pH یا کاهش دهنده pH را مد نظر بگیرید. سطوح کلر آزاد را بین 2.0 تا 4.0 ppm نگه دارید و در صورت نیاز به بالا بردن سطوح، استخر خود را شوک درمانی کنید. قلیاییت کل باید بین 80 تا 120 ppm حفظ شود تا سطح pH را به صورت پایدار باقی بماند.

برای استعلام قیمت پمپ استخر با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

آب استخر خود را هفته ای یک بار شوک درمانی کنید :

به منظور نگهداری استخر های سطحی یا روی زمین ، باید از سلامت آب مطمئن شوید. شوک درمانی که به آن سوپر کلر یا اکسید زدن استخر نیز گفته می شود، شامل افزودن دوز بیشتری از کلر دانه ای یا کلر مایع به استخر است. این کار برای حذف آلودگی های مرئی و نامرئی مانند جلبک ها، میکروب ها، کلر ترکیبی و دیگر آلاینده ها انجام می شود.

هفته ای یک بار استخر خود را تمیز کنید :

تمیز نگه داشتن آب و سطوح مختلف استخر به جلوگیری از ایجاد لکه های مختلف سخت در استخر کمک می کند و تأثیر منفی آلاینده ها بر نا متعادل سازی سطح شیمی آب را کاهش می دهد. ابتدا آلاینده های شناور موجود در سطح استخر را به کمک توری برگ بگیرید. در ادامه، کف استخر را وکیوم کنید تا کثیفی ها و زباله های ته نشین شده از بین برود. در نهایت، تمام سطوح استخر، از جمله پشت نردبان ها، پله ها و گوشه ها را برس بکشید. در بیشتر موارد، زمانی که فشار سنج عددی حدود 8-10 psi بالا تر از فشار تمیز یا شروع نشان می دهد، باید فیلتر استخر خود را تمیز کنید. همچنین مهم است که به طور منظم سبد پمپ و سبد پالایش کننده اسکیمر استخر خود را خالی کنید تا به عملکرد کلی استخر شما کمک کنید.

فیلتر استخر خود را  تمیز کنید :

استفاده از مواد شیمیایی مخصوص پاک کننده فیلتر استخری قادرند تا روغن ها، آلاینده ها و رسوبات معدنی را از فیلترهای شنی و کارتریی استخر پاک کنند. ضمن استفاده منظم، فیلتر های استخر عملکرد بهتری خواهند داشت شما و طول عمر رسانه آن ها افزایش می یابد. با این حال، در برخی مواقع، رسانه فیلتر شما نیاز به تعویض خواهد داشت. کارتریج های فیلتر استخر برای استخرهای سطحی یا روی زمین معمولاً تنها برای یک یا دو فصل مناسب هستند. این در حالی است که شن و سیلیس فیلتر های شنی معمولاً سه تا پنج سال دوام می آورند.

از تخلیه کامل استخر خود جلوگیری کنید :

اگر شرایط آب بسیار بدی دارید، به عنوان مثال اگر آب تیره و کدر شده و یا هاگ های جلبک در آن پنهان شده اند، ممکن است عاقلانه باشد که بیشتر آب موجود در استخر را جایگزین کنید. با این حال، پیش از انجام این کار بهتر است تا با متخصص استخر یا یک فرد سرویس دهنده آموزش دیده خود مشورت کنید تا از آسیب ها در امان باشید. با این حال، همیشه حداقل 6 اینچ یا کمی بیشتر از آب رادر مخزن استخر نگه دارید. تنها در صورتی که می خواهید آستر استخر را تعویض کنید، می توانید استخر را کاملا تخلیه کنید.

نگهداری ویژه استخر برای زمستان :

نگهداری از استخر های سطحی یا روی زمین در زمستان برای بهبود ماندگاری استخر و طول عمر تجهیزات آن بسیار مهم است. در آب و هوای سرد، استخر های روباز یخ می زنند. در چنین شرایطی، بسیار مهم است تا مطمئن شوید استخر دچار نشتی نباشد. استفاده از روکش زمستانی مناسب، گرمکن استخری و استفاده منظم از کیت های تست به نگهداری استخر های شنا سطحی یا روی زمین درفصل  سرما کمک می کنند.

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام استخر باما : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب استخر باما 

 Estakhrbama

 تلفن تماس استخر باما 

02634648402

 تلفن همراه استخر باما :

09125335616 - 09198776204 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.