نگهداری و نظافت سونا خانگی

نگهداری و نظافت سونا خانگی

نگهداری و نظافت سونا خانگی : درست همانند هر یک از تجهیزات و سازه هایی که در عصر نوین به کمک انسان ها آمده اند، اعم از ماشین و یا استخر های شنا، اتاقک های سونا نیز هر از گاهی به نظافت شدن نیاز دارند. این امر نه تنها به منظور حفظ ظاهر و زیبایی سونا الزامی است، بلکه به بهبود سلامت و ایمنی تحهیزات آن کمک می کند. یک اتاقک سونا آلوده می تواند برای سلامتی افرادی که از آن استفاده می کنند بسیار خطرناک باشد. به دلیل شرایط گرمای زیادی که درون فضای بسته سونا حاکم است، اتاقک سونا می تواند محل رشد و گسترش میکروب ها و باکتری های مختلف باشد. اطمینان از تمیز نگه داشتن سونا به کاهش میزان این میکروب های مضر کمک می کند.

صندلی ها و دیواره های سونا می توانند آلودگی بیشتری به خود بگیرند، زیرا کاربران ضمن حمام کردن عموما بیشتر وقت خود را به صورت نشسته و یا تکیه داده به دیواره های سونا سونا می گذرانند. برای تمیز کردن این مناطق، باید از شوینده و مواد پاک کننده ملایم و محلول آب استفاده شود. مواد شیمیایی شدید و بسیار قوی می توانند به ساختار چوبی اتاقک سونا آسیب برساند و یا بخار سمی تولید کند‌. هنگام نگهداری و تمیز کردن سونا، به قسمت هایی که بیشتر لمس می شوند توجه ویژه ای داشته باشید، همانند صفحه های کنترل، کلیدها، دستگیره ها، درب ها و صندلی ها. مطمئن شوید که باقی مانده مواد شیمیایی را پاک کرده اید، اما از آب زیاد استفاده نکنید زیرا می تواند به ساختار چوب اتاقک سونا آسیب برساند.

برای استعلام قیمت هیتر سونا خشک با شماره های درج شده در وب سایت و رزرو نوبت تماس بگیرید.

از همین رو، استفاده از اسپری ضد عفونی کننده به صورت دوره ای یک ایده خوب است که بهتر است در برنامه روتین نکهداری و نظافت سونا خود آن را در نظر بگیرید‌. اسپری کردن می بایست به تعداد دفعات بیشتری نسبت به زمانی که به تمیز کردن کلی اتاقک سونا می پردازید استفاده شود. به عنوان مثال، شما ممکن است تنها ماهی یک بار و یا بیشتر اتاقک سونا خود را به صورت کامل تمیز کنید. با این حال، اگر از سونا به دفعات زیاد استفاده می کنید، باید حداقل هفته ای یک بار سطوح مختلف آن را ضدعفونی کننده اسپری کنید. برای تمیز کردن کف سونا بهتر است از آب برای شست و شو آن استفاده نشود. طی کشیدن و یا تمیز کردن کف اتاقک با دستمال مرطوب ایده مناسب تری است و به بهبود ماندگاری و زیبایی سونا کمک می کند.

 

 مدار لوله کشی استخر اینستاگرام : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب : 

 Estakhrbama

 تلفن تماس : 

02634648402

 تلفن همراه :

09125335616 - 09198776204 

 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.