همه چیز درباره جت های جکوزی

همه چیز درباره جت های جکوزی

همه چیز درباره جت های جکوزی : وان های جکوزی از طریق دو ویژگی اصلی یعنی آب گرم و جت های ماساژ مزایای آب درمانی را برای کاربران ارائه می دهند. در حالی که مزایای استفاده از جکوزی فراتر از آب درمانی است، جت های جکوزی یک ویژگی منحصر به فرد برای کاربران محسوب می شوند. 

جت های جکوزی چگونه کار می کنند؟

انرژی جت های جکوزی عمدتاً از طریق پمپ جکوزی که و به وسیله سیستم لوله کشی تامین می شود. آب از طریق فیلتر یا مکش ها وارد می شود و سپس به گرمکن منتقل می شود. برخی از جت ها دارای ویژگی اضافی ورودی هوا به خطوط آبی هستند که باعث افزایش قدرت و همچنین اثر خنک کننده جزئی می شوند. به این ویژگی اثر ونتوری می گویند، سوراخ کوچکی که برای ورود هوا با استفاده از یک کنترل کننده هوا باز یا بسته می شود و هوا را به جت های جکوزی اضافه یا خارج می کند. جت های جکوزی کنترل فوق العاده ای را برای کاربر ضمن حمام گرفتن ارائه می دهند. جت های جکوزی به زبان ساده نازل هایی هستند که در بدنه جت قفل شده اند. جت های جکوزی انواع محتلفی دارند و بسته به طراحی که دارند کاربری متفاوتی ارائه می دهند. به عنوان مثال، جت های ماساژ دهنده، موتوری و متحرک. در ادامه به بررسی مهم ترین و رایج ترین انواع جت های جکوزی می پردازیم. 

جت های متحرک: با استفاده از قدرت آب و هوا از طریق خطوط لوله کشی، برخی از جت ها می توانند ماساژ دهی متحرک را ارائه دهند. این نوع جت ها دو جریان قوی آب را فراهم می کنند که از پشت به بالا و پایین حرکت می کند. احساس این جت ها بسیار منحصر به فرد است و برای حمام گرفتن در پایان یک روز کاری خسته کننده مناسب می باشد. 

جت های چرخشی: این جت ها ماساژ کامل و هدفمند تری نسبت به جت های متحرک ارائه می دهند. با استفاده از قدرت آب و هوا، این جت ها قادرند تا حرکت کرده و بچرخند تا جریان آب را در زوایای مختلف فراهم کنند. این گونه جت برای ماساژ عالی می چرخد و در اکثر وان های جکوزی بسیار رایج هستند.

جت های جهت دار: این ها احتمالاً رایج ترین انواع جت های جکوزی هستند. این جت ها را می توان در یک موقعیت ثابت تنظیم کرد و جریان آن ها را برنامه ریزی کرد. برخی از این جت ها دارای حرکت گسترده ای هستند در حالی که برخی دیگر تنها می توانند به حالت های محدود تنظیم شوند. این گونه جت ها برای انجام ماساژ های هدفمند و موضعی بسیار مناسب می باشند. 

یک وان جکوزی به چند جت نیاز دارد؟

پاسخ به این سوال رایج تا حد بسیاری به سلیقه و موقعیت کاربر وابسته است. هنگام خرید وان های جکوزی شما ممکن است با وان هایی دارای 100 جت و یا وان هایی در همان ابعاد و اندازه اما با حدود 20 تا 40 جت برخورد کنید. شرکت های تولید کننده وان های جکوزی به سبک طراحی خود جت های متفاوتی برای محصولاتشان لحاظ می کنند. برخی بر افزودن تعداد زیادی جت برای جلب توجه خریدار تمرکز دارند در حالی که برخی دیگر بر نوآوری و ماساژ هدفمند تکیه می کنند. با این حال، بهتر است عوامل دیگری را نیز در نظر بگیرید:

نسبت پمپ به جت: هنگام خرید وان جکوزی باید به این نکته توجه کرد. اگر وان جکوزی شما 100 جت داشته اما تنها 1 یا 2 پمپ دارد، قدرت و انرژی به هر جت بسیار کم پخش می شود و ماساژ هدفمندی را شامل نمی شود. از سوی دیگر، تعداد کمتری از جت ها می توانند کیفیت برتر، ماساژ بهتر و هدفمند تری را برای کاربران به همراه داشته باشند. 

انرژی مورد نیاز، هزینه های جاری و میزان صدا: با فرض اینکه وان آبگرم شما دارای 100 جت و دارای 4 یا 5 جت است، باید در نظر بگیرید که این امر تا چه میزان بر هزینه های اجرایی و تجربه حمام داغ شما  تأثیر می گذارد. استفاده از 3 یا 4 پمپ باعث افزایش هزینه ها و افزایش سر و صدا در هنگام استفاده از جکوزی می شود. با ماساژ متمرکزتر، می توانید تجربه کلی جکوزی خود را بهبود بخشیده و اطمینان حاصل کنید که می توانید از زمان خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. 

خطر نشتی و تشخیص آن: هرچه جت های بیشتری به وان جکوزی خود اضافه کنید، سیستم لوله کشی گسترده تر خواهد بود. هر وان جکوزی با کیفیت برای جلوگیری از نشتی به صورت ایمن ساخته می شود و به طور کامل در کارخانه آزمایش می شود اما لوله کشی اضافه شده خطر نشتی را افزایش می دهد. به علاوه، تشخیص نشتی در آینده ممکن است بسیار پیچیده تر باشد. اگر یک وان جکوزی با کیفیت و فروشنده قابل اعتماد انتخاب می کنید، این عامل نباید نگران کننده باشد، اما اگر قصد اضافه کردن تعداد جت ها را در روز های آینده در سر دارید، باید به سیستم لوله کشی جکوزی خود توجه بسیاری داشته باشید. 

عدم وجود تنوع: همواره باید توجه داشت که جت ها در وان جکوزی تا چه میزان می توانند متنوع باشند. شما می بایست اطمینان حاصل کنید که می توانید تنوع کافی را برای تأمین نیازهای آب درمانی و ماساژ خود دریافت کنید. اگر تولید کننده وان جکوزی شما بر روی تعداد جت ها تمرکز می کند، طبیعتا از توجه به تنوع آن ها چشم پوشی می شود. 

عیب یابی جت های جکوزی

اگر جت های جکوزی شما به درستی کار نمی کنند، معمولاً می توان با یک عیب یابی ساده آن ها را تعمیر کرد. مواردی که باید قبل از تماس گرفتن با سرویس دهندگان یا متخصصین حوزه استخر و جکوزی بررسی کنید عبارتند از:

سطح آب: اگر فیلترهای وان جکوزی شما نمی توانند آب کافی جذب کنند، به احتمال زیاد قدرت جت شما به جریان کم یا بدون جریان کاهش می یابد. اطمینان حاصل کنید که سطح آب جکوزی شما کافی است و در غیر این صورت جکوزی را خاموش کرده و سطح آب را بالا ببرید. 

فیلتر: اگر فیلتر وان جکوزی شما آلوده و کثیف است، جریان کاهش می یابد و قدرت جت تحت تأثیر قرار می گیرد. مطمئن شوید که فیلتر شما تمیز نگه داشته شده است و دچار مسدود شدگی نمی باشد.

مسدود شدگی هوا: اگر وان جکوزی شما دچار مسدود شدگی هوا است، آب نمی تواند از طریق جت های شما عبور کند. این مسدود شدگی به راحتی تشخیص داده می شود به صورتی که وقتی پمپ شما روشن است و سر و صدا ایجاد می کند اما آب از آن خارج نمی شود، بلکه تنها سبب افزایش حباب های هوا می گردد. به منظور رفع این مشکل، پمپ را چند بار از سرعت کم به زیاد تغییر حالت دهید، اگر این کار جواب نداد، وان جکوزی را خاموش کرده و هوا مسدود شده را از اتصالات پمپ خارج کنید.

آلودگی های پشت جت ها: گاهی اوقات ضایعات و آلاینده ها می توانند در پشت جت ها دچار مسدود شدگی شوند. با باز کردن قفل جت از بدنه جت می توان اکثر جت ها را برداشت اما قبل از انجام این کار با فروشنده یا شرکت تولید کننده محصول خود مشورت کنید. پس از برداشتن، می توانید آلودگی ها را پاک کرده و جت را سر جای خود قرار دهید.

جت ها را روشن کنید: برخی از جت های منفرد با چرخاندن در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت روشن و خاموش می شوند. سعی کنید جت را بچرخانید تا ببیند آیا جریان آن ها روشن می ود یا خیر. در این صورت می توانید از سلامت و کارایی آن ها اطمینان کسب کنید. 

مرکز فروش لوازم استخر ، استخر با ما با 11 سال سابقه در زمینه تولید و فروش تجهیزات استخری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه های لوازم و تجهیزات استخر ، هیتر سونا خشک ، فیلتر تصفیه استخر ، پمپ گرمایشی استخر ، گرمکن استخری ، مبدل حرارتی استخر ، کلر و زاج و کات کبود ، چراغ و کنترل تجهیزات استخر ،  پمپ استخری ، رینگ جکوزی ، فیلتر شنی ، روکش استخر ، نردبان استخر ، مبدل استخر ، انواع آبنما  ، پمپ جکوزی و خرید لوازم استخر ... می باشد .

مدار لوله کشی استخر اینستاگرام : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب : 

 Estakhrbama

 تلفن تماس : 

02634648402

 تلفن همراه :

09125335616 - 09198776204 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.