پله و نردبان استخری

08 تیر 1399
پله و نردبان استخری

تعیین کردن و اولیت بندی برای استفاده از یک نردبان استخری مناسب استخر یک گام مهم برای هر یک از صاحبان استخر است. این به این دلیل است که به کاربران کمک می ‌کند تا ایمن وارد استخر شده و خارج گردند. علاوه بر این، پله ها یا نردبان استخری می ‌تواند برای پریدن به داخل آب و لذت بردن از اوقات شنا استخر برای شناگران استفاده شود.

موارد زیر باید در چنین سناریویی در نظر گرفته شوند.

برای شروع، صاحب یک استخر باید از نوع استخری که دارند آگاه باشد، به این معنی که آیا این استخر بالا یا در سطح زمین است. برای یک استخری که در بالای سطح زمین واقع است، این کار به در دسترس بودن عرشه و لبه ی استخر بستگی دارد.
در حقیقت، نوع نردبان استخری و یا پله‌ هایی که برای این نوع استخر مناسب هستند به راحتی تهیه می شوند. برای این سبک از استخرها، یک نردبان پایه بالا که در آب استخر قرار دارد به بهترین شکل برای آن استخر مناسب خواهد بود. متناوبا، استخرها که از مزیت یک عرشه برخوردار نیستند، یک پله یا نردبانی را ترجیح می ‌دهند که یک چارچوب برای ساپورت شدن درون آب داشته باشد.

پس از آن که یک مالک استخر، نوع استخر را به درستی متوجه شد، قدم بعدی در پیدا کردن این امر است که استخر به پله، نردبان یا لبه های داخلی نیاز مند است. در این امر، ضروری است که بدانید از یک نردبان استخری دراستخر های خصوصی و عمومی استفاده می ‌شود، پله ها در استخر های کم ‌عمق و لبه های داخلی به خوبی در استخر های لوکس به کار گرفته می ‌شوند.
با این حال، از آنجا که به طور معمول آسایش و راحتی یک استخر شخصی و خانگی در نظر گرفته می شود، صاحب استخر، با استفاده از سبک و طراحی ترجیح داده ‌شده ی خود درهنگام انتخاب نردبان استخری دارای آزادی انتخاب است. استخرهایی که دارای لبه و یا پله هایی در داخل آب، نزدیک به دیواره های استخر می باشند، به صاحبان در بازسازی و سازماندهی مجدد فضای خود به منظور ایجاد یک احساس و سبک جدید کمک بیشتری خواهند کرد.

انواع مختلفی از نردبان استخری و دیگر تجهیزات استخری وجود دارند که صاحب یک استخر ممکن است هنگام تصمیم‌ گیری برای بهبود منطقه استخری خود آن ‌ها را لحاظ کند. به همین منظور، انتخاب نردبان استخری و هندری مناسب امری ضروری است. این به این دلیل است که این عناصر قدرت و وزن کاربران و همچنین تامین یک پروژه پایدار برای استفاده در آینده را تعیین می ‌کنند.

از آنجایی که همه استخرها دارای یک عرشه هستند، برخی عرشه ممکن است به یک ماده خاص یا اندازه ی معینی از نردبان استخری نیاز داشته باشند و تا با سطح استخر سازگاری داشته باشد. علاوه بر این، با در نظر گرفتن تناسب مناسب از لحاظ سبک انتخابی، هیچ صاحب ‌خانه ای ترجیح به تهیه ی نردبانی که بسیار متفاوت از طراحی اصلی خانه است را ترجیح نمی‌ دهد. همچنین، مالکان استخر باید در هنگام بازسازی و بهبود استخر خود، صرفه ‌جویی در فضا و هزینه های مصرفی را نیز در نظر بگیرند.

اموری وجود دارند که در آن یک نردبان استخری  پله استخر یا لبه ی داخلی ممکن است ساخته شود. برای مثال، امتداد لبه ای که برای استخر نصب خواهید کرد باید یک سطح مسطح باشد نه یک سطح شیب دار. این امر ممکن است برای صاحبان استخری که افراد حساس مانند کودکان یا افراد مسن در منزل دارند ترجیح داده شود. به علاوه، انتخاب و گزینش مواد تشکیل دهنده نیز از اهمیت خاصی برخورد دار است چرا که تضمین کننده ی کیفیت و دوام نردبان استخری شما می شود.