پمپ تصفیه استخر چیست

پمپ تصفیه استخر چیست

پمپ تصفیه استخر چیست  پمپ تصفیه استخر نقش بسیار مهمی در عملکرد سیستم گردش آب استخر و همچنین تضمین سلامت شناگران دارد. ساختار پمپ های تصفیه استخر از نظر فنی به عنوان پمپ‌های گریز از مرکز شناخته می‌شود. این پمپ‌ها دارای بخش‌های ورودی و خروجی برای گردش آب هستند. موتور پمپ، انرژی پروانه یا ایمپلر پمپ را فراهم می‌کند که در نتیجه سبب گردش آب استخر می‌شود. این امر سبب ایجاد سرعت بالایی برای آب می‌شود. به طوری که با حرکت آب به طرف بخش خارجی پروانه، منطقه‌ای از فشار منفی یا خلا ایجاد می‌شود. در نتیجه باید هوا از سیستم خارج شود. این عمل باعث می‌شود آب از طریق لوله کشی سیستم پمپ تصفیه استخر عبور کند.

حال اگر پمپ با حداکثر توان خود کار نکند چه می شود؟

همواره افراد متخصص و سرویس دهنده استخر توصیه می‌کنند که حلقه‌های O رینگ و اتصالات موجود در ساختار پمپ تصفیه استخر خود را بررسی کنید. این قطعات می‌توانند با گذشت زمان فرسوده شده و باعث نشتی هوا و کاهش مقدار خلاء مورد نیاز شوند. موتور پمپ نیز همچنین می‌تواند پس از گذشت سال‌ها خراب شود. باید بدانید که تنها تعویض موتور و یا بخشی از اتصالات پمپ تصفیه بسیار مقرون به صرفه‌تر از خرید یک پمپ تصفیه استخری جدید است.

با این حال، اگر قصد خرید یک پمپ تصفیه جدید را برای استخر خود دارید، بهتر است تا موارد زیر را مد نظر داشته باشید:

کارآیی موتور: توانایی موتور در تبدیل جریان الکتریکی به حرکت مکانیکی بسیار حائز اهمیت است. هرچه پمپ تصفیه استخر شما کارآمدتر باشد، انرژی کم‌تری در این فرآیند مورد نیاز خواهد بود.

کارآیی پمپ: این تعریف در واقع به چگونگی هدایت آب از طریق پمپ به بخش‌های مختلف استخر اشاره دارد. اگر پمپ تصفیه استخر شما کارآمد باشد، مقاومت کمتری ایجاد می‌شود و جریان آب کمتری با حرکت آب در پمپ مسدود می‌گردد.

میزان جریان آب: مدت زمانی است که طول می‌کشد تا سیستم گردش آب میزان مشخصی از حجم آب استخر را جابجا کند.

بخش های اصلی پمپ تصفیه استخر

پروانه یا ایمپلر: ایمپلر مهم‌ترین بخش یک پمپ تصفیه استخری است. این بخش تنها قسمت متحرک یک پمپ است. پروانه آب را با سرعت بسیار بالا به حرکت در می‌آورد. پمپ های استخر قدیمی معمولاً از پروانه نیمه باز استفاده می‌کردند که بسیار ناکارآمد بوده و در مقایسه با پمپ‌های کم مصرف امروزی که از ایمپلر یا پروانه‌های روباز استفاده می‌کنند، جریان کمتری از آب را هدایت می‌کنند‌.

سبد پمپ: سبد پمپ آلاینده‌ها و ضایعات اضافی موجود در آب را جمع آوری می‌کند تا از پروانه در برابر هرگونه گرفتگی و آسیب احتمالی محافظت کند.

استرینر پمپ: این بخش در واقع O رینگ را می‌پوشاند تا از ورود هوا به محفظه پمپ جلوگیری شود. برای پر شدن پمپ باید کل هوا تخلیه شود. هنگامی که پمپ روشن می‌شود، با چرخش پروانه، هوا تخلیه می‌شود که سبب ایجاد نوعی مکش برای به گردش انداختن آب می‌گردد.

آب بندی پمپ: آب بندی پمپ به عنوان قالب مکانیکی نیز شناخته می‌شود. این واحد سرامیکی و یا گرافیتی مانع نشتی آب از پمپ گریز از مرکز در محور موتور می‌شود. بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید که آب بندی پمپ هرگز نباید روغن کاری شده و یا خشک شود. بخش آب بندی، O رینگ و صافی پمپ از جمله مهم‌ترین قطعات جایگزینی پمپ های تصفیه استخر شناخته می‌شوند.

نگهداری پمپ تصفیه استخر

بررسی منظم پمپپمپ تصفیه استخر شما باید به صورت هفتگی بررسی شود. از آنجایی که این واحد از نیروی الکتریکی برخوردار است، هنگام انجام بررسی‌ها باید به یاد داشته باشید که اگر داخل آن اب نیست، هرگز نباید پمپ را روشن کنید. فشار پمپ را اندازه بگیرید. فشار 30 تا 35 PSI به این معنی است که بهتر است بررسی کنید که همه شیرها به درستی باز شده‌اند.

قبل از انجام این کار، پمپ را خاموش کنید. اگر مشکلی در پمپ وجود دارد، همیشه قبل از اقدام به رفع آن، به دفترچه راهنمای کاربر محصول خود مراجعه کنید. اگر قادر به رفع آن نشدید، باید با یک فرد سرویس دهنده مجرب مشورت کنید.

سبد پمپ را تمیز کنید: تمیز نگه داشتن سبد پمپ تصفیه یک روش موثر برای نگهداری آن است که به افزایش کارایی و طول عمر آن کمک می‌کند. سبدهای اسکیمر استخر نیز باید هفته‌ای دوبار چک شوند. هرگونه آلاینده و ضایعات موجود در سبد پمپ خود را تمیز کنید تا فشار از روی فیلترها کاسته شود.

فیلتر ها را تمیز کنید: مواد زائد جمع شده در فیلتر نیز می‌تواند باعث آسیب دائمی به پمپ تصفیه گردد.

سطح آب پمپ را بررسی کنید: اگر یک پمپ استخر برای مدت زمان طولانی بدون آب کار کند، سبب نشتی هوا شده که می‌تواند آسیب جدی به عملکرد آن وارد کند. با اطمینان از اینکه سطح آب استخر شما حداقل در نیمه اسکیمر قرار دارد، از بروز آسیب احتمالی به تجهیزات استخر خود جلوگیری کنید.

مرکز فروش لوازم استخر ، استخر با ما با 11 سال سابقه در زمینه تولید و فروش تجهیزات استخری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه های فیلتر تصفیه استخر ، فیلتر شنی ، فیلتر کارتریجی استخر ، پمپ استخر ، پمپ تصفیه استخر ، پکیج تصفیه استخر ، گرمکن استخر ، پکیج گرمایشی استخر ، مبدل حرارتی استخر ، تجهیزات نگهداری استخر ، جارو استخر ، کیت نگهداری استخر ، جاروی رباتیک استخر ، مواد ضدعفونی استخر ، کاشی و سرامیک استخری ، کاشی استخری ، رطوبت گیر استخر و... می باشد .

 مدار لوله کشی استخر اینستاگرام : 

 estakhrbama

مدار لوله کشی استخر یوتیوب : 

 Estakhrbama

 تلفن تماس : 

02634648402

 تلفن همراه :

09125335616 - 09198776204 

 

نظرات کاربران


تاکنون نظری ثبت نشده است.