پمپ جت جکوزی چیست؟

02 تیر 1399
پمپ جت جکوزی چیست؟

پمپ ها بخش مهمی از سیستم جکوزی شما را شامل می شوند و بیشتر ازآن چیزی که فکر می کنید مورد نیازهستند، اکثر جکوزی ها حامل دو پمپ جداگانه می باشند که یکی برای گردش آب و دیگری پمپ قدرت جت می باشد، تعداد پمپ جت جکوزی به کار رفته در جکوزی ها گاهی بیشتر نیز می شود. پمپ جت جکوزی آب را با قدرت از طریق یک  فیلتر می کشد و سپس آن را به بیرون پرتاب می کند. پمپ گردش آب همچنین از طریق یک سیستم فیلتراسیون مجزا آب را پمپ می کند و آب شفاف گرم شده را به درون وان جکوزی باز می گرداند.

نیروی اسب بخار فشار آبی را که از جت خارج می شود کنترل می کند. هرچه تعداد جت های بیشتری داشته باشید، طبیعتا به نیروی اسب بخار بیشتری نیز نیاز خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که قدرت اسب بخار همیشه باعث بهبود عملکرد سیستم جکوزی نخواهد شد. تعیین مکان و طراحی مناسب جت اهمیت زیادی دارد. در سیستم های جکوزی با بیش از یک پمپ جت، یک گیره ی انتقال دهنه وجود دارد که به شما امکان هدایت قدرت جت را به صندلی های مخصوص می دهد. پمپ جت جکوزی از خط لوله های مهندسی شده برای ایجاد سیستمی مقرون ب صرفه با کنترل جریان و مقدار مناسب توان جت استفاده میکند.

اگر سیستم شما از پمپ یکسان برای گردش آب و جت ها استفاده می کند، باید سرعت آن را در حداقل بگذارید تا هنگامی که از جکوزی استفاده نمی کنید، آب به آرامی به گردش خود ادامه دهد. با این حال، بیشتر جکوزی های مدرن از دو پمپ مجزا برای عملکردی بهتر استفاده می کنند. شما همچنین می توانید از پمپ های سرعت متغیر استفاده کنید که معمولا عملکرد و کارایی بهتری دارند، انرژی کمتری مصرف می کنند و صدای کمتری نیز تولید می کنند و درعین حال، طول عمر بیشتری نیز دارند.