کرتین های پرده ای و رشته ای آبنما

10 خرداد 1399
کرتین های پرده ای و رشته ای آبنما

کرتین های پرده ای از ویژگی ‌های منحصر به آبنماهای تزیینی می باشد که با رقصاندن قطرات آب در امتداد خود، زیبایی منحصر به فردی را به مکان مورد نظر می ‌دهد. آن ‌ها برای مکانی که قرار است در آن نمایش داده شوند، تاثیرات شگفت انگیزی به همراه خواهند داشت.

کرتین

کرتین چیست؟

جریان سرازیر شده آب آبنما به شکل یک نهر نازک که به طور مداوم به پایین می ریزد و مانند یک آبشار آب به نظر می ‌رسد، جریان می یابد. اگر شما آب آبنما را به حال خود رها کنید، کرتین ها می توانند به خوبی برای آبنما های داخلی و خارجی مناسب باشند. برای خرید یک کرتین مناسب برای آبنما میتوانید به سایت شرکت فنی مهندسی استخر باما سر بزنید.

آب سرازیر شده از کرتین ها به کجا می‌ رود؟

ایده های برنامه ریزی شده ی ویژه ای طراحی شده ‌اند تا آب سرازیر شده از ارتفاع کرتین ها را جمع آوری کند. در حقیقت، کل سیستم یک چرخه ی بسته است. آب جمع ‌آوری ‌شده در ناوه به بالای آبنما کشیده می‌ شود تا سرازیر شود. کرتین ها می ‌توانند به طور مناسب در داخل خانه به کار رود چون احتمال پاشیدن قطرات آب به بیرون از ناوه ی آبنما بسیار کم است.

کرتین ها به چه شکل هایی ممکن است باشند؟

ممکن است این پرده های آب، به صورت یک خط صاف باشد تا به دیوار برخورد کند، یا خمیده یا به شکل یک مارپیچ باشد. شکل آن ها ممکن است به عنوان یک آبشار آب در مقابل یک دیوار باشد و یا آزادانه ایستاده باشند. به ظاهر و صدای باران نیاز دارید، اما فضای کافی برای یک فواره آب ندارید؟ طبیعتا ممکن است کرتین های پرده ای به جای فواره آب معمولی به کار روند.

کرتین های پرده ای ممکن است آب زیادی را در هر بار چرخه ی کامل به سبب نیاز به یک پمپ پر قدرت استفاده کنند. ایما صدای دلنشینی که تولید می کنند مانند صدای یک موسیقی نرم است که بدون شر شر آب به گوش می رسد. سرازیر شده آب به سمت پایین با جاذبه ی زمین کار می‌ کند و یک سقوط تدریجی با صدای طبیعی است و مانند یک دیوار آبی به نظر می ‌رسد. همچنین می ‌توانید از آن‌ ها برای ایجاد ویژگی ‌های خیره‌ کننده در محیط مربوطه خود هنگام بازسازی و تغییر دکوراسیون داخل استفاده کنید. آن ‌ها نه تنها زیبایی خود را به فضای شما می ‌بخشند، بلکه به کاهش تنش‌ های روحی و فکری شما کمک می ‌کنند. شما می توانید برای هر کدام از اتاق‌ ها، بدون توجه به اندازه آن‌ ها یک آبنما اضافه کنید چرا که این آبنما ها و پرده ها، نیازی به نگهداری و سرویس دهی مداوم ندارند. کرتین هایی وجود دارند که شکل یک هزارتو را ایجاد می‌ کنند. این ایده برای پارک‌ های تفریحی و یا باغ های لوکس جالب است.

کرتین های آب رشته ای که به عنوان کرتین های بارانی نیز شناخته شده اند در آبنما های داخلی استفاده می شوند. آب از بالای یک آبنما به پایین پایه می ‌ریزد. با تاثیر چراغ ‌های LED رنگی، به نظر می ‌رسد که رنگین ‌کمان و پرده ای از نور می درخشد. این نوع کرتین ها برای مراکز خرید، هتل‌ ها و مکان ‌هایی از این نظیر بسیار مناسب می باشند. کرتین های رشته ای آب شامل یک نوار عریض ۴ میلی متری از پوشش ‌های پلاستیکی است که در امتداد آن آب زیر اثر گرانش از خروجی به استخر آبنما جریان دارد .جریان آب جاری به طور مداوم بر روی ورقه پلاستیکی انجام می‌ شود که حتی می ‌تواند در یک زاویه ۱۵ درجه بدون افت آب نصب شود. پرده آب می ‌تواند به عنوان نازل مستقل یا ترکیبی با هر نوع منیفولد آب، حلقه، چند ضلعی، سهام لوله و یا هر الگوی دیگری مورد استفاده قرار گیرد. آن ها تنها در آبنما های تزیینی داخلی، تاسیسات کوچک یا مراکز خرید برای تزئین پلکان‌ های داخلی و یا بیرونی استفاده می‌ شود.کرتین ها متناسب با انواع آبنماها هستند.